PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119657}
5,7 28 642
oceny
5,7 10 1 28642
3,3 3
oceny krytyków
Æon Flux
powrót do forum filmu Æon Flux

Od razu mówię, że nie miałem jakichś wygórowanych oczekiwań wobec tej produkcji bo po prostu przed seansem wogóle nie wiedziałem o czym będzie film:)
Jedynie wyjątkowa.....fryzura i ogólnie charakteryzacja Charlize powodowała, że chciało mi się dalej patrzeć na to "coś".
Ten film ma w sobie coś z:
- Kill Bill'a (jedynie pod względem wygibasów podczas walk, no i to że jedna kobieta zabija 'stada' wrógów)
- Wyspy (motyw klonowania, no może na nieco inne zapotrzebowanie ale jednak)
- Equilibrium (zamknięte, ujednolicone społeczeństwo, którym wciska się do głowy kit)...podałem tylko jeden przykład takiej tematyki
- Underworld (oszukana i zachłanna zemsty za śmierć kogoś z rodziny ślicznotka w lateksowym wdzianku)

Końcówka oczywiście wiele wyjaśnia, zaskakuje i ogólnie ratuje ten film, a nawet przekazuje przesłanie tym , którzy: chcą, będą, albo już zabierają się za klonowanie żywych istot. To właśnie jedno zdanie i jedna scena kiedy w 'naszych czasach' Katherine i Trevor spotykają się na chodniku i ona wypowiada słowa: "Żyć raz... ale z nadzieją". Naprawdę to akurat mile 'ukoiło ból', którzy przeżywałem podczas pierwszej godziny filmu:) Dobry tekst!
Kostiumy i wogóle scenografia może się podobać bo jakby inna niż w pozostałych futurystycznych produkcjach.
Z jednej strony nasuwa się pytanie..na co komu takiej futurystyczne g*wno? Ale kiedy wytrwa się do końca to można to uznać za coś minimalnie więcej niż efekciarski syf.

W porywach (za końcówkę i fryzurę Ch.T.) daję:
5/10

ocenił(a) film na 6
Robson_77

Zupełnie się z tobą zgadzam, film ratuje głównie koncówka i oczywiście Charlize, ale w momencie gdy już miałem wyłączać ten film nawinął się wątek o klonowaniu i mnie zaciekawił. Koncówka filmu mimo początku bardzo nudnego i i bezsensownego daje choć troche do myślenia
6,5/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones