PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119657}
5,7 28 642
oceny
5,7 10 1 28642
3,3 3
oceny krytyków
Æon Flux
powrót do forum filmu Æon Flux

żyć raz...

ocenił(a) film na 6

Podszedłem do tego filmu dość nieufnie ponieważ co tu dużo pisać, dobrych recenzji zebrał on bardzo mało. Jednak ku mojemu zaskoczeniu "Aeon Flux" nie jest aż tak zły jak się o nim pisało.

Fakt, za dużo w nim efekciarstwa, niepotrzebnych przestoi przez co film jest nierówny, a bohaterowie nie wiedzą co ze sobą zrobić i błąkają się po ekranie. Także dialogi momentami mogą denerwować, choć scenarzystom udało się napisać całe szczęście kilka dobrych linijek, nad którymi można nawet chwilę się zastanowić. Twórcy mogliby też usunąć kilka zbytecznych scen ? mucha w oku.

Poza tym rzucających się wyraźnie w oczy błędów nie ma. Film ogląda się zaskakująco dobrze, jest w miarę interesujący i nawet pod koniec zaskakujący. Futurystyczne scenografie i kostiumy robią dobre wrażenie, efekty specjalne są dopracowane i tylko momentami widać niedoróbki. Plus kilka ładnych scen oraz sporo nowych, ciekawych pomysłów na świat XXII wieku - trawa, kulki, kwiaty.

6/10 Mogło być znacznie gorzej.

ocenił(a) film na 6
milczacy

Mały błąd: Akcja "Aeon Flux" rozgrywa się w XXV wieku, a nie tak jak napisałem w XXII. Co by mi ktoś potem nie pisał, że filmu nie oglądałem ;)

ocenił(a) film na 4
milczacy

ja będę zdecydowanie brutalniejszy. fabuła czerpie garściami z Huxleya, więc w gruncie rzeczy nie ma tu nic odkrywczego.
zakończenie też jakieś takie mdłe - niby miało nieść jakiś przekaz, ale do mnie jakoś nie trafił.
pozytywnym zaskoczeniem były jednak dwa momenty:
1. kiedy okazało się, że Monikanie są pionkiem w rozgrywkach politycznych
2. kiedy okazało się, że od 400 lat w mieście krąży jedno i to samo DNA.
niestety były także momenty kijowe, efekciarskie, i zupełnie niepotrzebne.

Ja dałem 3

ocenił(a) film na 8
iron_marcin

ja dałam 7/10, nic nie ma złego w powtarzającej się fabule jeśli jest dobra, wiadomo, że nigdy nie są IDENTYCZNE!! poza tym te momenty efekciarskie, które wg Ciebie są niepotrzebne cechują cały film na sci-fi i są bardzo dobrze nakręcone! Jedna z lepszych ról Charlize Theron! Ja także podchodziłam do tego filmu z nieufnością przez głupie krytyczne recenzje, jednak mam kolejny dowód na to, aby nie kierować się opiniami innych tylko samemu obejrzeć i ocenić dany film :] Każdemu z nas podoba się co innego, tylu ilu jest ludzi, tyle jest niepowtarzalnych opini na dany obraz..

przekaz był prosty i powinien do Ciebie trafić (przynajmniej jakaś jego część - chyba, że skresliłeś film już po całości i nawet nie pozwoliłeś mu się wchłonąć w swoje myśli), życie jest jedno, żadne sposoby na jego przedłużenie nie dadzą człowiekowi wewnętrznego spokoju, jego dusza i umysł będą tułać się po świecie z ciągłymi, niepewnymi fragmentami wspomnień z poprzednich ciał, lepiej przeżyć jedno życie raz a dobrze, niż błąkać się po świecie bez celu i uczuć, byle przetrwać! ja to tak rozumiem, bez urazy - ale ocena 3 wydaje mi się trochę za mała..

ocenił(a) film na 3
Lara_Perkins

Tego typu ideologię można dorobić do każdego filmu mówiącego o zagładzie ludzkości, katastrofie, tragedii etc.
Amerykańskie fimy zawsze mówią o tym, że mamy cieszyć się życiem, gdyż jest ono takie piękne w swej prostocie. Miłość, wolność wyboru i zakupy!

Może to i jedna z lepszych roli Charlize Theron, ale nikt nie mówił, że to dobra aktorka. Uroda nie równa się umiejętnościom aktorskim.

Myślę, że film spełnił swoje założenie, bo jest bardzo podobny do rysunkowego protoplasty, jest tylko trochę mniej seksualno-groteskowy. Fani klimatów komiksowych mają tutaj kolejne ciasteczko- nielogiczne gadżety, niepraktyczne ubrania noszone do walki, populistyczny morał etc. etc. Wszystkiego tutaj jak na lekarstwo.

Moja ocena to 5/10- trochę lepszy obraz, do pochrupania popkornu, z którego zapamiętacie kilka ciekawych scen/pomysłów (np. sztyleciki w trawie).

Zastanawiam się nad klasyfikacją tego do filmów sci-fi. Science fiction przecież (jak sama nazwa wskazuje) ma duże odwołania do nauki, a tutaj choroba, laboratoria, badania robią tylko klimat.

milczacy

Podobno mucha jest z serialu wzięta i to takie puszczanie oczka do tych, którzy znają.

ocenił(a) film na 6
milczacy

Scena z muchą bardzo dobra - zwłaszcza że to odniesienie to serialu ;)

ocenił(a) film na 10
Potemkin

10 / 10 za rolę Martona Csokasa :) a sam film może by dostał 6/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones